Zdravstveni totalitarizem vzrok za pesimizem
Si lahko zamislite državo, v kateri vam bodo prepovedali, da vpišete otroka v vrtec ali šolo, ker ni cepljen proti ošpicam ali kateri drugi bolezni, oziroma da vas bodo krepko udarili po žepu, ker boste kakšno obvezno cepljenje s seznama spregledali ali se mu zaradi pomislekov izognili? Prav takšni predlogi so na poslanskih mizah, ko je odbor za zdravstvo zavrnil pobudo neparlamentarne stranke Za zdravo družbo, ki želi obvezno cepljenje nadomestiti s prostovoljnim. S tem pa se nevarno stopnjuje spogledovanje oblasti z vplivnimi svetovnimi voditelji, ki hočejo ljudi podvreči popolnemu nadzoru prav s pomočjo cepiv.
![]() |
Vsem totalitarizmom je skupen nadzor, medtem ko so selektivni ukrepi, s katerimi zagotavljajo poslušnost, različni. Sl.vir: RadioStudent) |
Če so cepiva dejansko tako učinkovita in varna, kot zatrjujejo domači pediatri in infektologi, potem seveda ni prav nobenega vzroka, da bi bilo cepljenje odvisno od posameznikove odločitve ali staršev otrok. Človek, ki ga določena kužna bolezen skrbi, bi se pred njo zaščitil s cepivom, tisti, ki pa dvomi o njihovi učinkovitosti in ga skrbijo tveganja, ki jih cepiva vsekakor nosijo s seboj, bi se pač ne cepil. Preprosto, mar ne?
A očitno je cepljenje velik posel. Čemu torej takšno zavzemanje stroke za 95-odstotno precepljenost oziroma množično cepljenje? Če bi bilo res v ospredju človekovo zdravje in njegova skrb, da zmanjša zdravstvena tveganja, bi bila odločitev posameznika za ali proti zadosten razlog. Je mogoče, da v družbi živi določen privilegirani sloj, ki ne podleže cepljenju in je zato potrebna tako visoka precepljenost ali pa zdravniki vztrajajo pri njej le zaradi nekaj promilov, ki jih ne smejo cepiti iz zdravstvenih razlogov, ker vsak razvoj okužbe v njihovi bližini lahko pomeni neposredno tveganje za življenje? Denar ali res le življenje?
![]() |
Že od majhnega nas silijo v boleče izkušnje in vzpostavljajo nadzor nad nami. Sl.vir: ColoradoWomen'sHealth |
To nehumanistično obnašanje je tudi tisto, ki me že dobršen del življenja drži precej stran od zdravstvenih ustanov in kosobrinskega prepričanja zdravnikov v njih, da za vsako bolezen rožca rase. Včasih si se z zdravniki še kaj pogovoril, danes si le napaka v bolezenskem sistemu, ki jo poskušajo čim prej popraviti, in namesto optimizma, s katerim smo nekoč zapuščali ambulante, danes vlačimo s seboj papirje z diagnozami, ki so bolj podobne obsodbam kot čemu drugemu.
![]() |
Nekateri so prepričani, da prav invazivna diagnostika sproži največ bolezenskih procesov. Sl.vir: TimeMagazin |
![]() |
Bill Gates in Melinda, filantropa ali sociopata?
Sl.vir:TheBangkokPost
|
Cepivo, tudi če bo, bo vsekakor vprašljivo. Bo lahko sledilo številu in spremembam preslikav? Pri tem moramo prav tako upoštevati, da postajamo imunsko šibkejši zaradi omejenega gibanja in zapovedane socialne distance, s katero preprečujejo, da bi se prekuževanje in krepitev imunosti odvijali po naravni poti. Kdo bo od naše imunske oslabelosti imel največje koristi? Mislim, da kakšna dodatna pojasnila niti niso potrebna. Proces bolezenskih sosledij in odvisnosti se je tako že začel. Vprašanje je le, kdaj bo krog sklenjen in bomo padli v njegovo gravitacijsko polje. Če le sledimo izjavam Billa Gatesa, ki ga poskušajo zadnje čase prikazati kot velikega filantropa, bomo kaj hitro ugotovili, koliko napora v bistvu vlagajo najbogatejši, ne da bi pomagali človeku, ampak da bi človeštvo spravili pod nadzor, s pomočjo katerega bodo lahko uravnavali tudi natalna, mortalna in širša demografska gibanja.
In če smo še do včeraj mislili, da so podnebna vprašanja ločena od ostalih vprašanj, ki se zastavljajo na področju človekovega razvoja, danes vidimo, da so ključna pri presojanju in odločanju glede globalne ureditve sveta. Prenaseljenost postaja očitna težava. Med njo in onesnaženjem obstoji tesna linearna povezanost, kot ugotavljajo kapitalistični liderji, ki se združujejo okrog Billa in Melinde Gates: Warren Buffet, David Rockefeller, Ted Turner. Zaenkrat bi bil 15 do 20 odstotni upad prebivalstva več kot dobrodošel oziroma tisti del, ki bi ga najtežje zdravstveno nadzorovali zaradi življenjskih razmer, v katerih ljudje životarijo. Znova se torej potrjuje kapitalistična hinavščina, kjer so za težave krivi tisti, ki so najmanj zaslužni zanje in praktično živijo od odpadkov naše silne potrošne družbe.
![]() |
Spodobnost je edini smoter distopije in fašizem orodje za njeno udejanjenje Sl.vir: Wiki-Fondom |
Komentarji
Objavite komentar